Drahovce patria so svojimi viac ako dva a pol tisíca obyvateľmi medzi najväčšie obce Piešťanského okresu. Ležia na pravom brehu rieky Váh, na úrodnej nížine, v blízkosti svetoznámeho kúpeľného mesta Piešťany. Presnejšie na hlavnej štátnej ceste medzi Trnavou a Piešťanmi, v južnej časti Považského výbežku Podunajskej roviny na nive Váhu.

Podstatná časť chotára je rozložená na úrodných hnedozemiach. V severovýchodnej časti Drahovce zasahujú do katastra vodnej nádrže Sĺňava.
Drahovce sú v okolí známe juhovýchodne sa nachádzajúcimi jazerami, ktoré vznikli ťažbe štrkopieskov. Výmera jednotlivých bazénov veľmi solídna. V lete ich veľa ľudí využíva na príjemné schladenie sa vo vode, a v ostatnom období sú využívané hlavne na športový lov rýb. V okolí Drahoviec ja asi 12 takýchto jazier.

Zo zemepisu…

Drahovce ležia na juhozápade Slovenska vo vzdialenosti asi desať kilometrov južne od Piešťan. Rozprestierajú sa na úrodnej nížine na pravom brehu rieky Váh, pri hlavnej štátnej ceste medzi Trnavou a Piešťanmi. Zemepisnú polohu určujú súradnice 48°31’00” severnej šírky a 17°48’00” východnej dĺžky. Nadmorská výška v katastri obce sa pohybuje v intervale od 149 m n. m. do 155 m n. m. Obec administratívne patrí do Trnavského kraja a do okresu Piešťany. K obci patria aj osada Dolné Voderady, nachádzajúca sa západne od Drahoviec, a severne od nich ležiaci majer Jozefov dvor. V severovýchodnej časti katastra obce sa nachádza vodná nádrž Sĺňava.

Ešte niekoľko údajov…

  • kraj: Trnavský
  • okres: Piešťany
  • región: Považie
  • štatistická územná jednotka číslo: 506991
  • evidenčné číslo: PN
  • PSČ: 922 41
  • telefónna predvoľba: 033 (+421 33 ….)

V obci sa nachádza kultúrny dom s kinom a poštou, dom smútku, materská škola, školská jedáleň, katolícky dom, zdravotné stredisko so všeobecným lekárom, detským lekárom, zubárom a lekárňou.


24,04km2

rozloha

2 575

počet obyvateľov (sčítanie k 31.12.2019)

107obyvateľov/km2

hustota obyvateľstva